ÜRÜNLER

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan Asma Tavan Sistemleri

Alçıpan asma tavan; mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap kargas tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isimdir. Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem, alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Böylece asma tavan kurulan yerlerde ciddi bir alan tasarrufu sağlanmış olur. Normal alçı levha,suya ve neme dayanıklı yeşil alçı levha veya yangına dayanıklı kırmızı alçı levhalar uygulanabilir.

Özellikler

Alçıpan asma tavan, görüntü kirliliğini ortadan kaldırmasının yanısıra şık, estetik ve istenilen şekli alabillen bir sistemdir.

Alçıpan Bölme Duvar Sistemleri

Dinamikleşen ticari yaşam koşulları, yoğun zaman geçirdiğimiz çalışma ortamlarını da aynı dinamizme ayak uydurmaya zorlamaktadır. Bu amaçla, mekânların ve bileşenlerinin tasarımlarında, kullanım sürecindeki gereksinimler ile birlikte olası değişikliklerin de göz önüne alınması gerekliliğinden kaynaklı klasik anlamda duvar yerine modüler ve hareketli bölme duvar sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Değişik hacimlerin elde edilmesinde kolaylık sağlayan bu sistemler, mekandaki işlev değişikliklerine olabilecek en hızlı biçimde yanıt verirken, estetik üstünlükleriyle de mimariye katkıda bulunmaktadır.

Özellikler

  • Alçıpan, cam ve ahşap malzemeler tercih edilebilmektedir.
  • Arka planda yer alan tüm tesisat yapıları için gizleyici niteliğinden ötürü kullanışlı bir alternatiftir.
  • Çimento bazlı yapı ürünlerine göre yüksek ölçüde ses yalıtımı sunabilmektedir.
  • Müdahale gerektiren durumlarda hızlı ve pratik erişim imkanı sağlamaktadır.

Alçı ve Boya Hizmetleri

Günümüz koşullarında insanlar yoğun şehirleşme karşısında sıkıştırılmış iş ve yaşam alanlarından kurtulmak amacıyla bulundukları mekanları çağdaş ve aydınlık hale getirmek istemektediler. Bunun için de uygulaması kolay, ekonomik ve insan - çevre sağlığına yararlı çağdaş ürünler yaratmak peşindelerdir. Bu sebeple de alçı en ideal malzeme olmaktadır.

Alçı; tuğla, beton, brüt beton, gazbeton, bimsblok ve benzeri malzemelerin veya kaba sıvanın üzerine yapılacak olan kaplamaya kat oluşturan yüzeydir.

Boyama işlemi ile de yapılmış olan sistemlerin görselliği tamamlanmaktadır. 

Özellikler

Nefes alan bir malzeme olduğundan, nem oranını dengeleyerek sağlıklı bir ortam oluşturur. Küf, bakteri ve mantar oluşumunu engeller.

Gizli Aydınlatma Sistemleri

Ev, ofis ve mağazalarda tercih edilen mekanın ambiyansını ve değerini yükselten bir uygulamadır. İçine veya gizli ışık alanına yerleştirilen led yada diğer ışık sistemleriyle muhteşem bir mekan elde etmenizi sağlar.

Özellikler

  • Floresan, spot ve led aydınlatma ürünlerinin tamamı kullanılabilmektedir.
  • Parlaklığı ayarlanabilir aydınlatma seçenekleri ile farklı koşullarda farklı ambiyanslar oluşturulabilmektedir.
  • Kumandalı kullanıma uygun monte edilebilmektedir.
  • İstenilen tüm tasarım modellerine uyumlu olarak projelendirilebilir.